Makata vazelin sürülür mü? Vazelin makata iyi gelir mi?

Makatta meydana gelen çeşitli şikayetler sebebiyle insanlar doktora gitmek yerine evde daha kolay yöntemler deniyorlar. Doğru olup olmadığını sorgulamadan öneriler üzerine makat şikayetleri için en sık başvurulan yöntem vazelin uygulaması…

İlginizi çekebilir: Makata Vicks sürülür mü? Makata Vicks sürmek faydalı mı?

Petrolden geriye kalan artıklardan elde edilen vazelin doğal bir özdür. Petrol jelatini olarak da bilinen vazelin yoğun bir dokuya sahip, kokusuz bir kremdir diyebiliriz. Herkesin evinde bulunan vazelin eskilerden beri hemen bütün sıkıntılarda kullanılır ve etki ederdi. Günümüzde özellikle kadınların bakımlarında eksik etmediği vazelin aynı zamanda yaraların, çatlakların iyileşmesi konusunda da harika sonuçlar veren petrol türevidir. Peki vazelin makata iyi gelir mi?

Makatta meydana gelen birçok sorun için insanlar çekindiği için genellikle doktora gitmeyi tercih etmezler. Makatta en sık karşılaşılan sorun hemoroiddir. Makat çatlağı olarak da bilinen bu sorun oldukça acılı ve ağrılıdır. Hemoroid hastaları için tuvalete girmek artık korkulu rüya haline gelmiştir. Bu acıyı hafifletmek, çatlağın iyileşmesini sağlamak için vazelin uygulaması oldukça yaygın hale gelmeye başladı. Makata vazelin sürmek sakıncalı değildir ancak size bazı olumsuz getirileri olabilir.

Unutulmamalıdır ki; makat bölgesi diğer bölgelere oranla daha bakteriyeldir. Aynı zamanda hassas bir dokuya sahip olan makat bölgesi iltihap, tahriş gibi sıkıntılara daha açıktır. Bu yüzden makat bölgenizde herhangi bir sorun fark ettiğinizde herhangi bir uygulama yapmadan bir uzmana görünmeniz daha faydalı olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Recbutin krem ne işe yarar? Kaç gün kullanılır?

Makata tüy dökücü krem sürülür mü? Makat bölgesine sürülen tüy dökücü krem zararlı mı?