Trosyd krem ne işe yarar? Kaşıntıya iyi gelir mi?

Trosyd krem nedir? Mantar için kullanılan ortalama 20 TL olarak satışa sunulan bir kremdir. Trosyd krem fiyat konusunda kullananları tatmin etmesi birçok doktorun reçetelemesine neden oldu. Trosyd krem kullananlar ayrıca kısa zamanda mantar rahatsızlıklarının geçtiğini bloglara yazdı. Lakin Trosyd krem egzama için kullanılmamaktadır. Bununla birlikte Trosyd krem pişik içinde kullanılmamaktadır. Bu ikisi için doktorunuzdan başka bir tavsiye almanız gerekmektedir. Yazımızda Trosyd krem nedir? ve Trosyd krem ne için kullanılır? Sorularının cevaplarını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Trosyd kremin prospektüsübaz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir. Kullanmak kişinin kendi iradesine kalmıştır.

20 g’lık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Trosyd krem mantarlara karşı etkili bir kremdir. Yani Antifungal adı verilen ilaç grubunun içerisinde yer alır.

Trosyd krem duyarlı mantarların neden olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde rol oynar. Bununla birlikte Candida’ya bağlı ya da Candida ile komplike olmuş çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde rol oynar. Son olarak ise gram pozitif bakterilerin elenmiş olduğu durumların tedavisinde rol oynamaktadır.

Trosyd kremin ne işe yaradığından ziyade nasıl kullanılması gerektiği de büyük önem taşımaktadır. Öncelikle sabah ve/veya akşam olmak üzere günde 1 ya da 2 kez uygulamanız gerekmektedir. Bununla birlikte kremi hasar gören deriye ve etrafına hafif masaj yapar nitelikte sürmeniz gerekmektedir.

Eğer ki deri yüzeyi bir mantarınız var ise yani tinea versikolor hastalarında 7 gün yeterli olacaktır. Lakin şiddetli bir ayak mantarlarında yani tinea pediste ve özellikle müzmin nasır yani kronik hiperkeratotik olan tiplerde 6 haftaya kadar tedavi sürebilir.

Diğer bölgelerde ise mantar enfeksiyonlarında yani kandidiyazis ve eritrazmada gereken tedavi süresi genel olarak 2 ve 4 hafta arasında değişkenlik gösterebilir. Lakin bu süreyi enfeksiyona sebebiyet veren organizmanın cinsi ve hasar gören yere bağlı olarak bir değişkenlik gösterecektir.

Kremi deri yüzeyine uygulamanız gerekmektedir. Krem pişikli bölgelerde kullanılacaksa yumuşama önlenmesi için trosyd krem az bir miktarda ve bölgeye iyice yedirilerek uygulanması gerekmektedir.

Trosyd kremin her kremde olduğu gibi yan etkileri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilen yan etkileri mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

Birde bunların yanı sıra Trosyd kremin 100 hastanın birinden az, fakat 1000 hastanın birinden fazla görülme olasılığı olan yan etkileri vardır. Onlar ise şu şekildedir:

Bu yan etkiler, genelde tedavinin ilk haftasında oluşur ve kısa süreli ve hafif düzeyde olma eğilimi gösterir. Son olarak ise Trosyd kremin mevcut verilerden tahmin edilememiş olan yan etkileri vardır. Bunlar ise şu şekildedir:

Trosyd kremin içeriğinden herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise kullanmayınız. Bununla birlikte daha öncesinde mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan imidazol grubundan ilaçlara veya deri preparatlarındaki diğer maddelere karşı bir alerjiniz var ise kremden uzak kalmanız gerekmektedir.

Bununla birlikte Trosyd kremi bir mantar çeşidi olarak bilinen Candida’ya bağlı olan ya da Candida ile tedavisi zorlaşan çocuk gezi pişiklerinin tedavisinde kullanıyorsanız mutlaka doktor kontrolünde olarak dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Aksi durumda istenmeyen yan etkiler meydana gelebilir.

Son zamanlarda Trosyd krem kullanımındaki artıştan ötürü merak edilen soruların ardı arkası kesilmemeye başladı. Bizde bunlardan en sık sorulanların hepsini bir başlık altında toparladık. İşte Trosyd Krem hakkında merak edilen sorular…

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Nadixa krem ne işe yarar? Lekelere iyi gelir mi?

Kursept krem nedir? Ne için kullanılır?